Ndërlidhjet

VJENË


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë i bëri thirrje Kirgizisë që të mos i kthejë refugjatët uzbekë. Kryesuesi i radhës, Dimitrij Rupel, tha se kthimi i detyruar i refugjatëve nuk do të ndikojë në lehtësimin e tensioneve në rajon. Qindra uzbekë kanë kaluar në Kirgizi, pas trazirave të dhunshme në Andixhan.
XS
SM
MD
LG