Ndërlidhjet

MOSKË


Mihail Khodorovski, kreu i gjigantit të naftës JUKO-s është dënuar me 9 vjet burg për shkak të abuzimeve dhe fshehjes së detyrimeve për taksa. Ky gjyq nga shumë vëzhgues është cilësuar i bazuar me motive politike nga presidenti Putin.
XS
SM
MD
LG