Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti gjeorgjian, Mihail Sakashvili ka arritur një marrëveshje me Moskën zyrtare, që parasheh largimin e trupave ruse nga Gjeorgjia deri në vitin 2008. Sakashvili e ka cilësuar marrëveshjen si historike dhe në interes të dy popujve.
XS
SM
MD
LG