Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Afganistan tha se 9 kryengritës janë vrarë sot, në tri sulme ndaj pozicioneve afgane dhe të koalicionit. Gjeneral brigade James Champion tha përmes një deklarate se nuk kishte të lënduar nga ana e forcave afgane dhe atyre të koalicionit, në luftimet përgjatë kufirit me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG