Ndërlidhjet

ASTANA


42 gra të Kazakistanit janë kërcënuar se do të bëjnë vetëvrasje nëse autoritetet nuk i rishqyrtojnë rastet e djemve të tyre të burgosur. Ato janë mbledhur para Gjykatës së Lartë në kryeqytetin kazak, Astana dhe mbajnë me vete shishe të benzinës. Ende nuk ka ndonjë reagim nga ana e autoriteteve.
XS
SM
MD
LG