Ndërlidhjet

BAGDAD


Të pakën dy ushtarë irakianë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur, nga shpërthimi i një kamioni, afër një pike kontrolli në Bakuba. Komanda e ushtrisë italiane ka njoftuar se një nga helikopterët e saj është rrëzuar afër qytetit Nasiria, duke lënë të vdekur 4 ushtarë. Kurse, nga rrëzimi i dy helikopterëve ushtarakë në incidente të ndara në lindje të vendit, kanë humbur jetën 4 ushtarë amerikanë dhe një irakian.
XS
SM
MD
LG