Ndërlidhjet

TOKIO


Shefi i diplomacisë japoneze, Nobutaka Machimura dhe homologu i tij rus, Sergei Lavrov, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Japoni, nuk kanë arritur ndonjë përparim sa i përket mosmarrëveshjeve për katër ishujt që i janë marrë Japonisë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Machimura tha se kjo është një çështje e vështirë, por bisedimet do të vazhdojnë.
Rusia ka deklaruar se dy ishuj mund t'ia kthejë Japonisë.
XS
SM
MD
LG