Ndërlidhjet

SHKUP


Shefi i administratës ndërkombëtare në Kosovë Soren Jessen-Petersen, sot pasdite do të qëndrojë në Shkup, ku do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë Vllado Buçkovski dhe ministren e Jashtme Ilinka Mitreva.
Temë e bisedimeve pritet të jenë çështjet që kanë të bëjnë me bashkëpunimin rajonal dhe marrëdhëniet midis Kosovës dhe Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG