Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf tha se vendi i tij do ta deportojë një anëtar të lartë të Al-Kaidës në Shtetet e Bashkuara.
Abu Farraj al-Libbi, që u arrestua në Karaçi më 2 maj, nga zyrtarët përshkruhet si zyrtari i tretë për nga rangu i Al-Kaidës, dhe dyshohet se qëndron pas dy përpjekjeve për vrasjen e presidentit Musharraf.
XS
SM
MD
LG