Ndërlidhjet

SHKUP


Shefi i administratës ndërkombëtare në Kosovë, Soren Jessen-Petersen, sot pasdite do të qëndrojë në Shkup, ku do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë, Vllado Buçkovskin.
Tema të bisedimeve pritet të jenë çështjet që kanë të bëjnë me bashkëpunimin rajonal dhe marrëdhëniet ndërmjet Kosovës e Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG