Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf tha se vendi i tij do ta deportojë një anëtar të lartë të Al-Kaidës, në Shtetet e Bashkuara.
Abu Farraxh al-Libbi, i cili u arrestua në Karaçi më 2 maj, përshkruhet nga nga autoritetet si zyrtari i tretë për nga rangu i Al-Kaidës, dhe dyshohet se qëndron pas dy përpjekjeve për vrasjen e presidentit Musharraf.
XS
SM
MD
LG