Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i financave, Aleksei Kudrin tha se procesi ndaj Khodorovskit e ka ulur besimin në ekonominë e Rusisë. Ai tha se duhet kohë për rivendosjen e atij besimi. Khodorovski, ish-shef i kompanisë ruse të naftës Yukos, u dënua dje me 9 vjet burgim për mashtrim dhe evazion fiskal. Ministri Kudrin tha se ajo që ka ndodhur në Yukos është një "mësim serioz për tërë vendin".
XS
SM
MD
LG