Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon ka njoftuar se më 21 qershor planifikon të ketë një takim të dytë me liderin palestinez Mahmoud Abbas, por nuk e bëri të ditur vendin e takimit. Një deklaratë de lëshuar nga zyra e tij, thotë se zyrtarët e të dy palëve do të takohen para samitit për të koordinuar tërheqjen nga Gaza, gjatë muajit gusht. Kryenegociatori palestinez, Saeb Erekat, tha se Sharon dhe Abbasdo të diskutojnë për dorëzimin e qyteteve të Bregut Perëndimor në kontrollin e autoriteteve palestineze, për lirimin e të burgosurve dhe për çështje të tjera.
XS
SM
MD
LG