Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

UASHINGTON


Ministri i jashtëm i Irakut, Hoshyar Zebari ka kërkuar vazhdimin e përkushtimit të Shteteve të Bashkuara dhe të aleatëve të saj për Irakun. Këto komente zoti Zebari i bëri mbrëmë vonë, pas takimit me skeretaren amerikane të shtetit, Condoleezza Rice. Duke folur lidhur me qëndrimin e Sirisë ndaj zhvillimeve në Irak, zoti Zebari tha:
- Ne kemi marrë disa sigurime se do të ketë ndryshime pozitive në qëndrimin e tyre, por praktikisht nuk kemi parë shumë. Realisht, ata nuk ishin aq bashkëpunues sa ne do të dëshironin.
XS
SM
MD
LG