Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder do të takohet sot me kryesuesin aktual të Bashkimit Evropian, Jean-Claude Juncker, për të diskutuar në lidhje me Projekt-kushtetutën e BE-së, pas refuzimit në Francë dhe Holandë.
Juncker do të organizojë një takim të veçantë më 16 dhe 17 qershor në Bruksel, gjatë të cilit, udhëheqësit e bllokut do të diskutojnë për tejkalimin e krizës.
Schroeder tha se procesi i ratifikimit duhet të vazhdojë, dhe nuk duhet lejuar që kjo të bëhet "krizë e përgjithshme për Evropën".
XS
SM
MD
LG