Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka liruar sot 400 të burgosur palestinezë. Ata janë liruar në pika të ndryshme në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës. Izraeli ka premtuar lirimin e 900 të burgosurve, si pjesë e marrëveshjes për armëpushim të arritur në shkurt. Zyrtarët palestinezë kanë thënë se nuk janë liruar mjaft të burgosur.
XS
SM
MD
LG