Ndërlidhjet

KARTUM


Një aeroplan udhëtarësh me rreth 40 veta në bord, është përplasur sot në kryeqytetin e Sudanit, Kartum, vetëm pak minuta pas nisjes. Të paktën 5 udhëtarë kanë vdekur, ndërsa të tjerët janë të lënduar. Aeroplani ishte në një fluturim të brendshëm dhe thuhet se i takon një kompanie private.
XS
SM
MD
LG