Ndërlidhjet

RIGË


Parlamenti i Letonisë e ka ratifikuar sot Projekt-kushtetutën e Bashkimit Evropian.
Ministri i jashtëm, Artis Pabriks, tha se veprimi i vendit të tij mund ta pengojë dëmin që është shkaktuar nga dy refuzimet e këtyre ditëve.
Ndërkaq, kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, pas takimit me kryeministrin e Luksemburgut, Jean-Cloude Juncker, vendi i të cilit aktualisht e kryeson BE-në, ka kërkuar të mos teprohet me reagimet kundër refuzimit të Projekt-kushtetutës së BE-së në Francë dhe Holandë.
XS
SM
MD
LG