Ndërlidhjet

BEJRUT


Opozita libaneze ka kërkuar protesta të përgjithshme pas vrasjes së një gazetari të njohur si kundërshtar i pranisë dhe ndikimit sirian në vend. Disa qindra gazetarë kanë protestuar ndaj vrasjes së kolegut të tyre.
Opozita ka përsëritur kërkesën për dorëheqjen e presidentit të vendit, që njihet si aleat i Damaskut.
XS
SM
MD
LG