Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me ftesë të presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova, ish senatori amerikan Robert Dole sot mbërriti në Kosovë.
"Ky vit do të jetë shumë i veçantë dhe i rëndësishëm për Kosovën dhe do ta drejtojë atë drejt pavarësisë", ka thënë Dole me të mbërritur në aeroportin e Prishtinës, ku u prit nga presidenti Rugova..
Gjatë takimit me presidentin Rugova, Dole tha se Kosova do të jetë një vend i pavarur dhe askush më nuk mund ta vë në pikëpyetje këtë çështje.
XS
SM
MD
LG