Ndërlidhjet

MINSK


Presidenti i Bellorusisë Alyaksandr Lukashenka i ka akuzuar vendet e reja anëtare të NATO-s se bëjnë thirrje për organizimin e protestave dhe rrëzimin e tij nga pushteti.
Grupet për të drejtat e njeriut dhe qeveritë e Perëndimit e kanë kritikuar Lukashenkan për shtypjen e opozitës dhe ngulfatjen e medias, ndërsa
Shtetet e Bashkuara e kanë quajtur diktatori i fundit i Evropës.
XS
SM
MD
LG