Ndërlidhjet

ZAGREB


Në takimin e tyre të mbrëmshëm, presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq dhe kryeadministratori i Kosovës, Soren Jessen-Petersen diskutuan për procesin politik në Kosovë. Pas takimit, zoti Petersen u tha gazetarëve se ata të dy ishin pajtuar që zgjidhja për statusin e Kosovës duhet të ketë efekt stabilizues për gjithë rajonin.
XS
SM
MD
LG