Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka kumtuar se dy pjesëtarë të saj janë vrarë nga një shpërthim bombe në afërsi të konvojit ushtarak amerikan në provincën Paktia, në juglindje të Afganistanit.
Është thënë se nga ky shpërthim është plagosur edhe një ushtar amerikan dhe një përkthyes afgan.
XS
SM
MD
LG