Ndërlidhjet

SANTA MARIA, KALIFORNI


Zëdhënësja e këngëtarit të njohur, Michael Jackson tha se shpreson se gjyqi do ta liroj atë nga akuzat për keqtrajtim të një djali 13 vjeçar në vitin 2003. Me këtë rast, zëdhënësja Raymone Bain tha:
-Ai ka besim të madh në sistemin gjyqësor dhe shpreson dhe beson se juria do ta liroj atë nga të gjitha akuzat.
Gjatë këtij procesi gjyqësor, prokurorët synonin ta paraqisnin këngëtarin Michael Jackson se pedofil. Zoti Jackson në gjyq ka deklaruar se është i pafajshëm.
XS
SM
MD
LG