Ndërlidhjet

KARAÇI


Është dënuar me vdekje nga drejtësia pakistaneze një nga personat e përfshirë në sulmin ndaj xhamisë shiite në maj të vitit 2004, ku humbën jetën 45 veta.
Grupi që realizoi këtë sulm ishte përgjegjës dhe për ekzekutimin e gazetarit amerikan, Daniel Pearl në vitin 2002, si dhe për një numër atentatesh kundër presidentit Musharaf.
XS
SM
MD
LG