Ndërlidhjet

KALIFORNI


Juria e përbërë nga tetë gra dhe katër burra është mbledhur të marrë vendim lidhur me rastin e yllit të muzikës Micheal Jackson, i akuzuar për abuzim të fëmijëve.
Juria do të vendosë bazuar në argumentat dhe dëshmitë e sjella nga Prokuroria dhe mbrojtja gjatë javëve që u zhvillua gjyqi.
Zëdhënësja e familjes Jackson, Raymone Bain, ka deklaruar:
"Michael Jackson ka shumë besim në sistemin e drejtësisë dhe ai shpreson e beson se juria do t'ia heqë akuzat e bëra".
XS
SM
MD
LG