Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri kroat Ivo Sander, ka pritur shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen dhe kryeministrin e Kosovës Bajram Kosumi, të cilët në Zagreb po marrin pjesë në një konferencë ndërkombëtare. Jessen Petersen dhe Kosumi e njoftuan Sanaderin për zhvillimet në Kosovë. Shefi i ekzekutivit kroat ka nënvizuar të ardhmen evropiane për gjithë vendet e Evropës Juglindore.
XS
SM
MD
LG