Ndërlidhjet

RIAD


Arabia Saudite ka kundërshtuar raportin e Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore. Raporti vlerëson se Arabia Saudite së bashku me Kuvajtin, Katarin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë nivelin më të ulët në luftën kundër këtij trafiku.
Burimet Saudite kanë theksuar se trafiku i njerëzve është kundër ligjeve të republikës islamike, por ka shtuar se shkelje të rregullave mund të ndodhin.
XS
SM
MD
LG