Ndërlidhjet

BEJRUT


Një numër i madh qytetarësh kanë marrë pjesë në varrimin e gazetarit të vrarë libanez, Samir Kassir. Kassir ishte i njohur për qëndrimet e tij pro pavarësisë së Libanit dhe kundër pranisë siriane në vend.
Bashkimi Evropian, Shtetet e Bashkuara dhe Kombet e Bashkuara kanë dënuar vrasjen dhe kanë kërkuar fillimin e hetimeve.
XS
SM
MD
LG