Ndërlidhjet

KABUL


Ministria e mbrojtjes tha se ushtria e Afganistanit ka arrestuar një komandant taliban, i cili akuzohet se i ka udhëhequr sulmet kundër trupave afgane dhe atyre të koalicionit, të prira nga Shtetet e Bashkuara.
Haji Sultan, komandant divizioni i talibanëve, i cili u arrestua të shtunën në provincën perëndimore Farah, gjendet në listën e zezë të ushtrisë amerikane.
XS
SM
MD
LG