Ndërlidhjet

BEJRUT


Në Libanin jugor janë hapur vendvotimet për rrethin e dytë të zgjedhjeve parlamentare, të cilat mbahen në 4 faza.
Kandidatët e lëvizjeve pro-siriane Hezbollah dhe Amal pritet të shënojnë fitore për 23 ulëset në pjesën jugore shiite të vendit.
Votimet pasojnë vrasjen e kolumnistit anti-sirian Samir Kassir, të enjten nga një shpërthim në Bejrut.
XS
SM
MD
LG