Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, sot në Kuvendin zgjedhor të partisë së tij që besohet se do ta zgjedhë atë sërish kryetar, ka thënë se Kosova do të mbetet pjesë e Serbisë, dhe kjo, sipas tij, është një kusht për Serbinë demokratike.
"Nuk mund të ketë Serbi demokratike pa Kosovën", tha Koshtunica, duke shtuar se objektiv kryesor i partisë së tij është përshpejtimi i integrimit në BE dhe ruajtja e unitetit të Serbisë dhe Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG