Ndërlidhjet

BEJRUT


Në Libanin jugor sot u mbajt rrethi i dytë i zgjedhjeve parlamentare, të cilat zhvillohen në 4 faza. Kandidatët e lëvizjeve pro-siriane; Hezbollah dhe Amal, presin fitore për 23 ulëset, në pjesën jugore shiite të vendit. Raportohet për pjesëmarrje jo të lartë në votim, ndërsa rezultatet priten të hënën.
XS
SM
MD
LG