Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i Jashtëm britanik Jack Straw sot pritet të shpallë nëse Britania do të mbajë referendum për kushtetutën e Bashkimit Evropian.
Raportohet se pas dështimeve të referendumeve në Francë dhe Holandë, qeveria britanika tash i ka lënë anash planet për ratifikimin e kushtetutës nga ana e parlamentit apo përmes referendumit, i cili pritej të mbahet në pranverë të vitit 2006.
XS
SM
MD
LG