Ndërlidhjet

NOUAKCHOTT


Mauritania tha se 15 ushtarë të saj janë vrarë gjatë sulmeve këtë fundjavë nga një grup militantësh fundamentalistë, të ndërlidhur me Al Kaidën.
Zyrtarët thanë se sulmi kishte ndodhur afër kufirit me Malin dhe Algjerinë.
Shtetet e Bashkuara thonë se rajoni është zonë stërvitore për rekrutët islamistë.
XS
SM
MD
LG