Ndërlidhjet

PRISHTINË


Bardhyl Ajeti, gazetar i të përditshmes "Bota Sot", vazhdon të jetë në gjendje kome, pas lëndimeve të pësuara në një sulm, nga persona ende të panjohur, të premten e kaluar.
Sulmin kundër zotit Ajeti e kanë dënuar; përfaqësuesit e institucioneve kryesore në Kosovë, parti politike, organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, dhe asociacionet e mediave, duke thënë se ky akt, njëkohësisht është edhe sulm kundër fjalës së lirë, që ka për qëllim të krijojë ambient frike në Kosovë.
XS
SM
MD
LG