Ndërlidhjet

LONDËR


Zyra e kryeministrit britanik, Tony Blair, ka konfirmuar shtyerjen e referendumit për Projekt-kushtetutën e Bashkimit Evropian. Zëdhënësi i kryeministrit, i cili e bëri njoftimin, tha se rezultatet e referendumit në Francë dhe Holandë, duhet të diskutohen në samitin e 16 dhe 17 qershorit në Bruksel.
Referendumi në Britani ishte paraparë për në pranverë të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG