Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se i ka shkatërruar dy bunkerë të mëdhej, që dyshohej se shfrytëzoheshin nga kryengritësit për t'i fshehur armët dhe ndërmarrë aksione.
Ushtria gjithashtu njoftoi për vdekjen e 6 civilëve nga sulmet e djeshme me mortaja në Irakun verior.
Po dje, në Kirkuk, një ushtar amerikan e ka humbur jetën nga një shpërthim pranë rrugës.
XS
SM
MD
LG