Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria afgane tha se forcat anti-drogë kanë zënë dhe shkatërruar 21 tonë opium dhe 180 kilogramë heroinë, gjatë bastisjeve në 5 ditët e fundit.
Përmes një deklarate, qeveria ka thënë se operacioni i këtyre forcave e ka zvogëluar trafikimin e drogës në vend.
Këto bastisje janë zhvilluar në lindje dhe perëndim të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG