Ndërlidhjet

LONDËR


Në një intervistë të botuar sot në "Financial Times", kryeministri britanik Tony Blair, ka thënë se herët ose vonë, Bashkimi Evropian do të ketë nevojë për rregullore, në mënyrë që të funksionojë mirë. Ai ka vlerësuar se Kushtetuta e BE-së është "rrugë e përkryer e ecjes përpara". Komentet e tij në përkrahje të dokumentit, vijnë një ditë pas shtyerjes së referendumit nga qeveria që ai drejton, dhe deklaratave të sekretarit të Jashtëm, Jack Straw, se nuk ka arsye për referendum pas refuzimeve në Francë dhe Holandë.
XS
SM
MD
LG