Ndërlidhjet

NJU JORK


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara dhe të Koresë së Veriut janë takuar në Nju Jork për të diskutuar rreth programit bërthamor të Penianit.
Kjo është hera e dytë brenda më pak se një muaji që zyrtarët e të dy palëve takohen, por nuk janë dhënë shumë informacione rreth takimit.
Bisedimet gjashtë-palëshe janë ndërprerë nga qershori i kaluar, kur Koreja e Veriut i pati braktisur ato.
XS
SM
MD
LG