Ndërlidhjet

TAMPA/FLORIDA


Në shtetin e Floridas ka filluar gjykimi i pakistanezit, Sami al-Arian, i dyshuar për udhëheqjen e Xhihadit Islamik. Në deklaratën hyrëse, prokurori e përshkruajti al-Arianin si udhëheqës të njërës prej organizatave më të rrezikshme: Xhihadit pakistanez.
Al-Arian dhe tre të akuzuarit tjerë me prejardhje pakistaneze, janë arrestuar në shkurt të vitit 2003, nën akuzat se e kanë mbështetur Xhihadin Islamik.
XS
SM
MD
LG