Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

NJU JORK


Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve me seli në Nju Jork ka dënuar sulmin ndaj Bardhyl Ajetit, gazetar i të përditshmes "Bota Sot".
"Ne jemi shumë të shqetësuar për Bardhyl Ajetin i cili është në gjendje kritike dhe duke luftuar për jetën", ka deklaruar drejtorja ekzekutive e Komitetit, Ann Cooper.
"E ftojmë Policinë e Kombeve të Bashkuara në Kosovë që këtë rast ta hetojë me agresivitet, dhe përgjegjësit t'i nxjerrë para drejtësisë", thuhet në reagimin e Komitetit për Mbrojtjen e Gazetarëve, me seli në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG