Ndërlidhjet

KABUL


Sulmi vetvrasës ndaj një xhamie në Afganistan, javën e kaluar, mund të shënojë fillimin e një sërë përpjekjesh nga militantët e mbetur të Al-Qaidës dhe talibanëve për të penguar zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme, të parapara për në shtator.
Kjo është bërë e ditur nga zyra e presidentit afgan Karzai.
XS
SM
MD
LG