Ndërlidhjet

VJENË


Organizata e mediave për Evropën Juglindore me qendër në Vjenë, që përfshin rrjete botuesish dhe gazetarësh e kanë vlerësuar si alarmues sulmin ndaj gazetarit Bardhyl Ajeti, të së përditshmes "Bota Sot".
Ata kërkojnë nga organet kompetente zbulimin e autorëve. Edhe Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve me seli në Nju Jork ka dënuar sulmin ndaj Bardhyl Ajetit, duke shprehur shqetësimin për gjendjen e tij shëndetësore.
XS
SM
MD
LG