Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një seri sulmesh në Irak kanë humbur jetën së paku 18 njerëz dhe janë plagosur 39 të tjerë.
Ushtarë, policë dhe civilë irakianë ishin në mesin e viktimave. Sulmet kanë ndodhur thuajse në të njëjtën kohë çfarë sygjeron bashkërendimin e tyre.
Njoftohet edhe për dy ushtarë amerikanë të vrarë gjatë 48 orëve të fundit.
XS
SM
MD
LG