Ndërlidhjet

TOKIO


Koreja e Jugut dhe Japonia kanë pritur me rezerva deklaratën e bërë nga Shtetet e Bashkuara se Koreja e Veriut ka premtuar kthimin në bisedimet gjashtëpalëshe për zgjidhjen e krizës bërthamore të Penjanit.
"Ne presim nga Koreja e Veriut që të kthehet sa më parë në bisedimet gjashtë palëshe. Ne nuk i dimë detajet, por shpresojmë që kthimi do jetë i pakushtëzuar", tha Seiken Sgiura, zyrtar në kabinetin e kryeministrit japonez.
XS
SM
MD
LG