Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë dhe 33 të tjerë janë vrarë gjatë ofensivës ushtarake drejtuar nga trupat amerikane në veriperëndim të Irakut. Burimet amerikane thanë se 73 persona të njohur si terroristë janë arrestuar gjatë javës së fundit pranë kufirit me Sirinë.
Si rezultat i operacionit të forcave irakiane në Bagdad, gjatë dy javëve, janë arrestuar 900 militantë të dyshuar.
Ndërkaq në ambasadën irakiane në Londër janë gjetur sasi armësh të lëna nga koha kur ambasada drejtohej nga njerëzit e Sadam Huseinit.
XS
SM
MD
LG