Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i Jashtëm gjerman, Joschka Fischer, do bisedojë gjatë ditës në Uashington me homologen e tij amerikane, Condoleezza Rice. Marrëdhëniet ndëratlantike dhe kërkesa gjermane për një vend të përhershëm në Këshillin e Sigurimit do jenë temat kyçe të takimit.
XS
SM
MD
LG