Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ROMË


Ministri i Jashtëm italian, Gianfranco Fini, tha sot se Clementina Cantoni, punëtore e organizatës "Care International", e rrëmbyer muajin e kaluar në Kabul, është gjallë dhe në gjendje të mirë shëndetësore. Duke folur në televizionin italian, ai tha se rrëmbimi i Clementinës nuk ka të bëjë me terrorizmin apo me arsye politike, por nuk dha detaje tjera.
Zyrtarët afgan thonë se ajo është rrëmbyer nga një bandë kriminale.
XS
SM
MD
LG